WYCIECZKA DO HUMANITARIUM WE WROCŁAWIU

21 XI 2013 r. uczniowie z klasy I a, I b i I d Gimnazjum w Bierutowie wraz z opiekunkami: panią Joanną Godlewską-Paluch, panią Elżbietą Socha i panią Krystyną Rasałą uczestniczyli w wycieczce do parku rozrywki edukacyjnej „Ogrody Doświadczeń Humanitarium” we Wrocławiu.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu realizowanego w naszej szkole przez ZHP.

Ekspozycje „Play the music – od fizyki do muzyki” poświęcone były zmysłowi słuchu. Uczniowie zwiedzali wystawę z przewodnikiem, a następnie samodzielnie pracowali przy eksponatach, wzbogacając swoją wiedzę

i zainteresowania na temat dźwięku i tworzenia muzyki.

W sali prezentacyjnej znajdowało się wiele interaktywnych eksponatów z tablicami informacyjnymi, tłumaczącymi  w przystępny sposób prezentowane na nich zjawiska oraz zasady postępowania w celu uzyskania pożądanego efektu.

Można było zobaczyć model ucha i zaobserwować, jak przemieszczają się fale dźwiękowe, zagrać na laserowej harfie...

Kolejne stanowiska dotyczyły studio nagrań, gdzie swoje płyty tworzyli słynni artyści, np. The Beatles, Pink Floyd, Sting... Uczniowie słuchali ich przebojów. Zobaczyli też, jak zmieniały się nośniki, na których dokonywano nagrań. Poznali, jakie procesy fizyczne wykorzystywane są w rejestracji i odtwarzaniu dźwięku.

Inną atrakcją wycieczki było uczestniczenie w zajęciach warsztatowych odbywających się w laboratorium. Uczniowie wczuli się w rolę chemików. Ubrani w białe fartuchy, wykorzystując sprzęt laboratoryjny ( probówki, zlewki, papierki wskaźnikowe), określali pH różnych substancji i kwalifikowali je do kwasów lub zasad.

Wyjazd był udanym przedsięwzięciem pod względem dydaktycznym i wychowawczym.

Nasza młodzież wzbogacona o nowe wrażenia, doświadczenia i wiedzę

wróciła zadowolona do domu.

• Do wakacji: WAKACJE!!!