NASZE MISTRZYNIE POLSKI

BIERUTOWSKIE ZŁOTKA

 

            Taki nagłówek nam się należy – mówiły zapłakane ze szczęścia dziewczyny z bierutowskiego Gimnazjum, które reprezentowały nasze województwo w mistrzostwach kraju. – Zagrałyśmy najlepszy turniej, byłyśmy najskuteczniejsze i wygrałyśmy. Jesteśmy Mistrzyniami Polski. Nie ma nic ani nikogo nad nami…

            To prawda. Dziewczyny z Bierutowa prowadzone przez żyjącego na linii trenera, Bartka Purzyńskiego, zdobyły tytuł Mistrzyń Polski w ramach Ogólnopolskiej Gimnazjady Młodzieży, która od czwartku do niedzieli rozgrywana była w przygranicznych Głuchołazach.

            W Turnieju zagraliśmy dzięki zwycięstwu w finałach strefy i województwa. W Mistrzostwach Polski zagraliśmy drugi rok z rzędu. W ubiegłym roku zajęliśmy V miejsce i wiedzieliśmy, że w tym składzie, z takim doświadczeniem i z takimi umiejętnościami musiało być lepiej. I było. Ale po kolei.

            W turnieju finałowym zagrało tylko 5 z 16 mistrzyń województwa. Z tego powodu organizatorzy zdecydowali, że rozegrane będą mecz i rewanż, a o mistrzostwo zagrają dwa najlepsze zespoły z eliminacji. A w nich graliśmy na tyle dobrze, aby w niedzielne przedpołudnie zagrać o najwyższy cel. Poniżej wyniki z piątku i w nawiasie z soboty.

Wyszków – Bierutów 2-2 (0-1), Biała Podlaska – Bierutów 0-4 (3-1), Świętochłowice – Bierutów 1-6 (0-6), Daleszyce – Bierutów 2-0 (0-0)

            Takie wyniki, ale też szalenie ważne wyniki w rozgrywkach między innymi zespołami sprawiły, że przed ostatnim meczem grupowym zapewniliśmy sobie awans do finału. I właśnie w ostatnim meczu grupowym świetny mecz zagrała Ilona Iżykowska, która całkowicie wyeliminowała z gry najlepszego jak dotąd strzelca turnieju z Daleszyc. Ilona była odkryciem turnieju w naszej drużynie.

            Niedziela, 10:00 rano, wielki finał. W Głuchołazach zameldowały się dyrektor Gimnazjum, Stanisława Kłosowska i szkolny pedagog, Lena Matijuk. Na trybunach rodzice, żona z dziećmi, a na boisku nasze dziewczyny. Skupione, skoncentrowane, pełne wiary w końcowy sukces. Gramy mądrze, rozważnie i dokładnie. Gool!… Paulina Bączek wyprowadza nas na prowadzenie!!! Chytrym strzałem nie dała szans bramkarce z Daleszyc. Mówię w przerwie, że nie przegraliśmy dotąd, kiedy pierwsze zdobywamy gola. I nie myliłem się. Bardzo aktywna i waleczna Marta Urbaniak na kilka minut przed końcem świetnym strzałem zza pola karnego wyprowadza nas na 2-0 i już wiem, że nic, ani nikt nie odbierze nam tego zwycięstwa. Będzie złoto??? Tak!!! Koniec!!! Mamy to, mamy Mistrza, trwaj chwilo…

            To był rewelacyjny turniej, w którym pokazaliśmy futbol najskuteczniejszy, najmądrzejszy i miły dla oka. Grała cała drużyna, wszyscy w każdym momencie i w każdej chwili byliśmy razem. Dziewczęta walczyły jedna za drugą. Warto żyć dla takich chwil…

            W całym turnieju finałowym nasz stosunek bramek to 22-8. A łupem podzieliły się Marta Urbaniak i Paulina Bączek po 5, Marta Łukasik 4, Agnieszka Kaczorowska 3, po 1 golu Ania Leśnierowska, Oliwia Mazur i Natalia Sobiesińska.

            W takiej chwili należy podziękować wszystkim, którzy umożliwili nam udział w Turnieju Finałowym. Dziękuję Pani Dyrektor za wsparcie mentalne i finansowe, Panu Burmistrzowi za opłacenie pobytu w Głuchołazach i wsparcie duchowe, Firmie Osadkowski i Nowosad za dresy i koszulki. Bez Was nie byłoby tego sukcesu, a Bierutów nadal byłby nieznanym miastem.

            Finał to też nagrody indywidualne. Ta najważniejsza powędrowała do naszej zawodniczki. Marta „Żółwik” Urbaniak zdobyła tytuł MVP całych Finałów i tym samym mamy najbardziej wartościową zawodniczkę w kraju!

            Piłka nożna to wyrzeczenia i wybory. Dziewczęta z Bierutowa pokazały, że sport i nauka mogą, a nawet powinny iść w parze. Średnia ocen naszych dziewcząt to ponad … 4,5. Najwyższa, Ania Leśnierowska - 5,83! A więc treningi i nauka idą w parze. Należy je tylko idealnie poukładać, a sukces murowany. Trzeba w to uwierzyć.

            W tym sezonie występowaliśmy w składzie: Paulina Wrzesińska, Agnieszka Kaczorowska, Oliwia Mazur, Ilona Iżykowska, Anna Leśnierowska, Natalia Sobiesińska, Marta Urbaniak, Marta Łukasik, Paulina Bączek. W całym roku szkolnym zagraliśmy aż 27 spotkań, w których zdobyliśmy aż 113 bramek, tracąc zaledwie 15. Najwięcej goli strzeliły Marta Urbaniak 21, Marta Łukasik 19, Paulina Bączek 16, Agnieszka Kaczorowska 11, Oliwia Mazur 8, Ania Leśnierowska 7.

            To był niesamowity rok. Walczyliśmy kolejny raz w Coca Cola Cup, kolejny raz w Gimnazjadzie. Wynik jest świetny. Bierutów to najlepsza drużyna żeńska dziewcząt w 2014 roku. Na sukces pracowali też klubowi trenerzy, Przemek Przybylski i Tomek Urbaniak.       

Mistrz, Mistrz Bierutów, Mistrz, Mistrz Bierutów – śpiewaliśmy po końcowym gwizdku. I tak będzie przez cały rok ! Brawo dziewczyny, brawo Bartek. Jesteśmy Mistrzami !

Bartek Purzyński

Statystyki

  • Odwiedziny: 654626
  • Do końca roku: 134 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!