PIERWSZY SKALP NASZYCH PIŁKAREK

   Dokładnie tak. Takimi słowami można zacząć komentarz po tym, jak nasze gimnazjalistki spisały się w I Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Oleśnica, który zorganizowało Gimnazjum Gminy Oleśnica. Do tego turnieju jak i całego sezonu piłkarskiego nasze dziewczęta przygotowują się na zajęciach SKS, które prowadzi Bartosz Purzyński.

   Nie od dziś wiemy, że piłka nożna, i to ta w wykonaniu dziewcząt, to wielka chluba naszego Gimnazjum. 24 listopada 2015 uczestniczyliśmy na turnieju w Oleśnicy, w którym oprócz nas i gospodyń, czyli Gimnazjum Gminy Oleśnica zagrały jeszcze oleśnicka „jedynka” i „dwójka” oraz Dobroszyce. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, który uważam, że jest najbardziej sprawiedliwym.

   W turnieju nasze Gimnazjum reprezentowały: Paulina Wrzesińska, Katarzyna Kaczorowska, Martyna Mróz, Natalia Pitschman, Klaudia Hetmańska, Kinga Kasprowska, Patrycja Żolińska, Wiktoria Jabłońska, Beata Iżykowska oraz Patrycja Foluszczyk.


Poniżej wyniki naszych spotkań oraz strzelczynie goli:


Bierutów – G2 Oleśnica 4-0 (Foluszczyk, Jabłońska, Kaczorowska, Żolińska)

Bierutów – Dobroszyce 2-0 (Jabłońska, Foluszczyk)

Bierutów – G1 Oleśnica 2-1 (Jabłońska 2x)

Bierutów – GG Oleśnica 1-0 (Jabłońska)


     Wygrywając wszystkie mecze zwyciężyliśmy w całym Turnieju, a dodatkowo zgarnęliśmy wszystkie nagrody indywidualne. Paulina Wrzesińska została najlepszą bramkarką, najlepszą strzelczynią – Wiktoria Jabłońska. Ta ostatnia otrzymała też maskotkę za najmłodszą uczestniczkę Turnieju.

     Bardzo ważne, że wygrywamy pierwszy Turniej w sezonie. On z pewnością będzie bardzo trudny, a wygrana już na starcie daje nam przewagę psychologiczną na kolejne potyczki. Warte zaznaczenia jest to, iż nasze Gimnazjum reprezentowane było przez aż 8 uczennic z klas I, a kilka ważnych zawodniczek musiało zostać w szkole i duchowo wspierać zespół. Jest to dobry prognostyk na cały, miejmy nadzieję, udany sezon.

 

                        Bartek Purzyński Smile

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Statystyki

  • Odwiedziny: 654768
  • Do końca roku: 134 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!