TURNIEJ KOSZA DZIEWCZĄT

Listopad w naszej szkole - to sezon rozgrywek w piłkę koszykową dziewcząt klas: I, II i III.

Do turnieju każda z klas przygotowała 5 osobowy zespół, gdzie w każdym „roczniku” dziewczęta rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” 2x10minut.

W klasach pierwszych najlepsze były zawodniczki z Ic, w drugich IIa, a w trzecich IIIa.

W dniu 26.11. 2015r. odbył się szkolny finał rozgrywek najlepszych zespołów z klas: Ic, IIa i IIIa.

Tegorocznym zwycięzcą zostały dziewczęta z klasy IIa w składzie: Pitra Patrycja, Pitra Weronika, Głuch Wiktoria, Żolińska Angelika, Kaczorowska Katarzyna.

Zespół pokonał obie drużyny wygrywając z klasą IIIa 14:6 i Ic 4:0.

Drugie miejsce zajął zespół z klasy IIIa w składzie: Iżykowska Ilona, Kucharska Daria, Marcinkowska Wiktoria, Ślimak Julia, Wrzesińska Paulina, Wojciechowska Martyna.

Trzecie miejsce zajęły najmłodsze zawodniczki z klasy Ic: Moś Paulina, Żolińska Patrycja,

Kaczmarek Kinga, Pitschman Natalia, Iżykowska Beata), co bardzo cieszy i pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy, upominki i słodycze.

Głównym celem rozgrywek była integracja uczniów, popularyzacja dobrej zabawy, aktywny wypoczynek.

Organizatorkami turnieju były: Joanna Purzyńska, Krystyna Rasała.

Fundatorami upominków byli: dyr. J. Perz, J. Purzyńska, K. Rasała