Jesteś tutaj: Start / Wolontariat

Jesteśmy gotowi

We wrześniu 2017 roku Szkolny Klub Wolontariusza ponownie podjął działania na rzecz środowiska i osób potrzebujących. Ustaliliśmy plan działania na rok szkolny 2017/2018. Przyjęliśmy do klubu nowych wolontariuszy, przede wszystkim z klasy IIa, ale także IIc. Mamy również przedstawicieli w pozostałych klasach drugich i trzecich. Nawiązaliśmy współpracę ze Szkołą Podstawową w Bierutowie polegającą na dzieleniu się wiedzą i doświadczenie na polu działalności wolontariackiej. Nasze koleżanki z klasy IIIa były na spotkaniu kandydatów na wolontariuszy w szkole podstawowej i opowiedziały im o swoich doświadczeniach. Odpowiadały także na pytania młodszych koleżanek i kolegów. Zachęcały ich do bycia wolontariuszami. We wrześniu odwiedziliśmy nasze przedszkole, gdzie czytaliśmy dzieciom baśnie.

Jabłka, gruszki, mandarynki…

21 września 2017 r. w sklepiku sprzedawaliśmy owoce z naszych ogródków i nie tylko… Zebraliśmy 29,45 złotych. W ten sposób zdobyliśmy kapitał na dalsze działania mające na celu zebranie funduszy na zakup produktów do paczek dla naszych koleżanek i kolegów ze szkoły będących w potrzebie.                                                                                                                               Wszystkie owoce zostały sprzedane i bardzo smakowały.  Już wkrótce będą tosty.

Pamiętamy o zapomnianych

27 października 2017 roku odwiedziliśmy po raz kolejny cmentarz w Bierutowie. Wybraliśmy kilka najbardziej zaniedbanych grobów i staraliśmy się posprzątać je przed Świętem Zmarłych. Przynieśliśmy także znicze, które zapaliliśmy na tych grobach.  Nasza praca spotkała się                                    z zainteresowaniem i pochwalą ludzi będących w tym czasie na cmentarzu.

Wpadliśmy na pomysł, aby podczas pierwszego spotkania naszych rodziców z wychowawcami, przywitać ich ciastkiem własnoręcznie upieczonym oraz kawą lub herbatą. Rodzice chętnie korzystali z naszej oferty, zwłaszcza że wielu z nich przybyło do szkoły prosto z pracy. Okazali się też bardzo hojni, ponieważ do puszki wrzucili niezłą sumkę. Dziękujemy

• Do wakacji: WAKACJE!!!