WYCIECZKA DO WROCŁAWIA: NARODOWE FORUM MUZYKI I NIE TYLKO

„ SZKOŁA BEZPIECZNA I PRZYJAZNA - MAMY NA NIĄ POMYSŁ”- TO HASŁO HARCERSKIEGO PROJEKTU W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU 2014-2016 Bezpieczna i przyjazna szkoła

Zadania objęte  Rządowym  Programem na lata 2014 – 2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

15 listopada 2016 roku klasa I d a także uczniowie z klasy I c i II a udali się na wycieczkę do Wrocławia. Nasze dokładniejsze poznawanie stolicy Dolnego Śląska zaczęliśmy od najważniejszych miejsc związanych z kulturą we Wrocławiu: Narodowego Forum Muzyki, Muzeum Pana Tadeusza i oczywiście Panoramy Racławickiej. Każde ze zwiedzanych miejsc czymś nas zaskoczyło. W Narodowym Forum Muzyki mogliśmy posłuchać próby chóru i artystów przygotowujących się do koncertu. W Panoramie Racławickiej wielkość płótna, rozmach i wspaniałe dekoracje. Jednak miejscem,  do którego każdy z nas chce jeszcze wrócić jest Muzeum Pana Tadeusza. Nowoczesne, interaktywne, możliwość dotknięcia eksponatów, uczestnictwo w lekcji na temat kultury szlachty i starego piśmiennictwa, to wszystko spowodowało, że zdobywaliśmy wiedzę świetnie się bawiąc i nawet nie myśląc o tym, że się uczymy.