NOC NAUKOWCÓW

30 maja 2017r. w naszym Gimnazjum miała miejsce kolejna NOC NAUKOWCÓW. 38 osób najpierw oglądało przedstawienie „Wagary” przygotowane głównie przez uczniów klasy 3c i opowiadające o tym, „Co słychać w Matematycznej Krainie?”. Następnie widzowie podzieleni na 6-7 osobowe zespoły zmagali się w 13 -stu konkurencjach przygotowanych przez uczniów klasy 3a i 3c. Jak zawsze, zadania wymagały od uczestników sprawnego zespołowego działania, zwinności i pomysłowości oraz wiedzy z różnych przedmiotów szkolnych a przede wszystkim - logicznego myślenia. Nad bezpieczeństwem uczestników i prawidłowym przebiegiem imprezy czuwało czterech nauczycieli: P. Halina Matuszewska- Czekaj, p. Adam Nowak, p. Joanna Konieczna i P. Beata Smolarczyk. Wśród zabawy i rywalizacji szybko minął czas umilony pączkami i sokami sponsorowanymi przez Piekarnię Józefa Wójcika z Wilkowa oraz Przetwórnie Owoców i Warzyw „Anna Plus” Sp. z o.o. z Bierutowa.

Spośród sześciu zespołów bezkonkurencyjna okazała się grupa I („Pierogi”), w skład której wchodzili:Wojciech Stasiak, Klaudia Hetmańska, Martyna Mróz, Dorota Rejak, Filip Sikora, Gracjan Sugalski i Wioleta Jarosińska.

II miejsce zajęła grupa nr II, czyli: Kinga Kaczmarek, Natalia Pitschman, Kinga Kasprowska, Natalia German, Karol Stencel i Piotr Jeziorski.

II miejsce wywalczyła grupa nr 6: Koziorowska, M. Brzeżańska, N. Fronia, Kubiak, Chrząstowska i W. Rak.

Nagrody dla najlepszych zespołów ufundował supermarket Kaufland oddział w Oleśnicy.

Wszystkim współorganizatorom, uczestnikom i fundatorom serdecznie dziękujemy.

• Do wakacji: WAKACJE!!!